• Ремонт и дизайн
 • 21.1.2010, 17:14

  Пробкові підлоги: традиції, якість, екологічність

  Для закупорки амфор пробку використовували ще в Древньому Римі. А її "будівельна" кар'єра почалася в епоху Середньовіччя, коли пробку стали використовувати в будівництві іспанських і португальських монастирів. У XVIII столітті португальці вперше застосували кору пробкового дуба як покрівельний матеріал:

  З часом природну красу пробки оцінили багато дизайнерів, і тепер її активно використовують в інтер'єрі будинків і установ. Пробкою оброблені шведські представництва компаній IBM, ERICSSON і VOLVO, а також всі офіси IVES ROSHER в Германії.

  КВАДРАТНІ МЕТРИ ТИШІ І ЗАТИШКУ

  Приблизно половина світових запасів пробки, товстої пористої кори пробкового дуба (quercus suber), який зростає на висоті 1000 метрів над рівнем моря, доводиться на Португалію. Остання частина плантацій розсіяна по приморських країнах Середземномор'я: Алжиру, Тунісу, Марокко і Іспанії.

  Кора пробкового дуба містить субердин (пробкова речовина), віск і лігнін. Завдяки своєму складу і будові (своєрідна структура вічок, заповнених повітрям) пробка відома своєю легкістю, водонепроникністю, низькою теплопровідністю, здібністю до стискування, стійкістю до хімічно активних речовин, вона не горить. Як теплоізолюючий матеріал пробка успішно конкурує з штучно створеними теплоізоляторами, такими як пінопласт, полістирол, мінеральна вата.


  На відміну від дерева, пробка не гниє, її не руйнують жучки, гризуни і грибки. Вироби з пробки не псуються під впливом сонячних променів, чого не скажеш про багато синтетичних матеріалів. На покриттях, зроблених з неї, не скупчуються електричні заряди, а, означає, не збирається пил, що важливо для людей, страждаючих алергією, і в приміщенні простіше підтримувати чистоту. Пробка не відволожується, а якщо і забрудниться, її варто лише помити, і вона засяє як раніше.
  Слід зазначити, що лише гума може посперечатися з шумознижуючими якостями пробки. У кімнаті, обробленою пробкою, рівень шуму знизиться у декілька разів, а ехо-камера зникне майже зовсім. При будь-якому навантаженні, будь то короткочасний <укол> каблуків-шпильок або тривала дія важких меблів на колесах, пробка амортизує тиск і набуває первинної форми.

  Пробка приваблива і своїми зовнішніми якостями. Плити з пробки різноманітні по текстурі і колірним відтінкам, що дає можливість для інкрустацій. Пробковий матеріал відрізняється рельєфною структурою, що створює "зморшки часу" в подобі будинку.

  Текстура пробки всіляка - від дрібнозернистої до пластинчастої, такої, що нагадує мармур, а барвиста гамма містить всі відтінки жовтого, коричневого і охра. При цьому не існує однакових забарвлень, а значить, є можливість створити оригінальний і неповторний інтер'єр за допомогою пробкових матеріалів.

  Пробка органічно вписується в найрізноманітніші стилі і гармонійно поєднується з різними по фактурі і забарвленням матеріалами (дерево, камінь, плитка, метали і навіть скло).

  І, нарешті, по підлозі з пробки приємно і корисно ходити. Коливання від кроків гасяться, а не передаються на хребет, що, на думку медиків, розвантажує опорно-руховий апарат. У укладанні підлоги з пробки використовують два методи: плаваючі підлоги (що не спучуються) і підлоги, що клеяться. Для виготовлення підлогових покриттів пробкова кора подрібнюється, нагрівається в печах і пресується. При цьому гранули пробки склеюються між собою, утворюючи замкнуту комірчасту структуру. Для збільшення міцнісних властивостей покриття його додатково покривають захисним лаковим або вініловим шаром.

  ПЛАВАЮЧІ ПІДЛОГИ

  Вони названі так тому, що їх не клеять прямо на поверхню підлоги, а збирають, як дитячу мозаїку, за принципом "Шип в паз" з проклеюванням стиків клеєм ПВА. Хоча зараз популярніші плаваючі замкові пробкові підлоги, які збирають без клею простим з'єднанням.

  Плаваючі підлоги бувають двох видів Wood-о-Floor (деревом вгору) і Cork-о-Floor (пробкою вгору). Вони є <дошкою> шаруватої конструкції. Верхній шар - шпон з пробки або натурального дерева коштовних порід з тонким шаром зносу (лаку), а потім шар пружинячої пробки на базі тієї, що шпунтує ДСП. Монтаж підлоги можна виконати самостійно за один день.

  ПІДЛОГИ, ЩО КЛЕЯТЬСЯ

  Це комбінація пластин з покриттям з пробки і коштовних порід деревини, але без основи з ДСП. Плитки завтовшки 3,2 мм випускають в декількох модульних (кратних) розмірах, і тому можна отримати як колірну комбінацію, так і геометричну.

  Підлоги, що клеяться, рекомендують для житлових приміщень і офісів, які складаються з декількох кімнат і призначені для великої прохідності. Їх приклеюють за всією площею плитки до основи. Клей наносять на обидві склеювані поверхні: на нижню поверхню плитки велюровим валиком і на основу підлоги зубчастим шпателем або валиком. Після нанесення необхідно дати клею висохнути протягом 20-30 хвилин. Після того, як клей висохне, можна приступати до укладання.

  УКЛАДАННЯ ПЛИТКИ

  Перед укладанням плаваючі підлоги для адаптації потрібно витримати не менше 24 годин в тому приміщенні, де проходить укладання. Плінтуси мають бути прибрані до початку робіт, а бетонна основа для запобігання негативній дії капілярної вологи необхідно ізолювати за допомогою поліетиленової плівки. Полотнища плівки укладаються на бетон з нахльостуванням 20 см, плівка повинна заходити на стіну (на висоту 5 см) по всьому периметру приміщення.

  При укладанні плаваючої підлоги необхідно по всьому периметру стін залишати компенсаційний зазор шириною 5-10 см. З цією метою між планкою і стіною встановлюють клини відповідної товщини. Склеювання підлоги відбувається зліва направо.

  СКІЛЬКИ ЦЕ СТОЇТЬ

  Обробні матеріали на основі пробки виробляють в Німеччині, Голландії, Іспанії, Португалії. Німеччини і Голландії припадає на частку 40%. Проте пробкові підлоги виробляють лише в Португалії. У Росії і Україні найбільш відома продукція португальської корпорації AMORIN (торгівельні марки WICANDERS і IPOCORK), заснованої в Швеції ще в XIX столітті. Пробкові підлоги шведська фірма виробляє лише в Португалії на підприємствах AMORIN GROUP - центрі світової пробкової індустрії.

  Пробковий обробний матеріал досить дорогий, проте ціна виправдана. Наприклад, термін гарантії пробкової підлоги складає 10 років. Вартість 1 м2 пробкової підлоги складає від 220 до 310 грн.

  Так, недешево. Про переваги пробкової підлоги сказано немало. Додамо ще один. Якщо ви вирішили змінити квартиру або офіс, після закінчення терміну оренди ви можете перенести свою улюблену підлогу в нове приміщення разом з іншим устаткуванням, просто розібравши його. 

 • Ремонт и дизайн

 • Элитная штукатурка в вашем доме

  Ремонт в доме затрагивает все плоскости: стены, пол, потолок, в отделке которых используется огромное количество материалов и техник. Конечно, вы хотите, чтобы выбранное покрытие отвечало...

 • Пробкові підлоги: традиції, якість, екологічність

  Для закупорки амфор пробку використовували ще в Древньому Римі. А її "будівельна" кар'єра почалася в епоху Середньовіччя, коли пробку стали використовувати в будівництві іспанських...

 • Схемы движения скреперов

  Скреперы, как и другие строительные машины, выполняя разработку грунта движутся по определенным схемам, которые должны обеспечивать наиболее эффективную работ машин.

 • Во сколько обойдутся натяжные потолки?

  Многих потенциальных заказчиков натяжных потолков отпугивает то, что невозможно самому оценить стоимость потолков. Гораздо приятней взять и самому посчитать цену и не думать, что кто-то...